Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / SharonMcCutcheon (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / SharonMcCutcheon (CC0 domena publiczna)
Chrześcijański Kongres Społeczny i Instytut na rzecz kultury prawnej Ordo Iuris z obywatelską inicjatywą ustawodawczą "Tak dla rodziny, nie dla gender".
Organizacje postulują wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej i zastąpienie jej Międzynarodową Konwencją Praw Rodziny.

W czwartek zaczynają zbierać podpisy o rejestrację tej inicjatywy w Sejmie. To w efekcie umożliwi dalsze prace nad projektem nowej konwencji oraz upoważni władze do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej.

Były marszałek Sejmu i inicjator Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny Marek Jurek zaznacza, że adresatem nowego dokumentu mają być w szczególności państwa Europy Środkowej, które nie ratyfikowały Konwencji Stambulskiej.

- "Międzynarodowa Konwencja Praw Rodziny" to jest znakomite otwarcie drogi do współpracy tych państw Unii Europejskiej, które identyfikują się zasadami praw rodziny i przypomnienie, że w Europie jesteśmy razem, że musimy o tych sprawach rozmawiać, a szczególnie, że nasze prawodawstwo dotyczące ochrony życia, wychowania, rodziny - jest nietykalne - mówi Marek Jurek.

Karolina Pawłowska, dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris mówi, że Konwencja Stambulska jest dokumentem wobec, którego istnieje szereg wątpliwości prawnych.

- W Konwencji Stambulskiej pod pretekstem walki z różnymi problemami dąży się do tego, żeby narzucić wszystkim państwom ideologię gender - mówi Karolina Pawłowska.

- W naszym projekcie nie tylko chcemy mówić o tym, żeby konwencję deratyfikować, ale chcemy wyjść także z pozytywnym przesłaniem, z pozytywną propozycją tego, w jaki sposób walczyć z problemami, które dotykają rodziny - dodaje.

Szczegóły inicjatywy na stronie chronmyrodziny.pl.
Marek Jurek zaznacza, że adresatem nowego dokumentu mają być w szczególności państwa Europy Środkowej, które nie ratyfikowały Konwencji stambulskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty