Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Huragan Douglas to obecnie najsilniejsze zjawisko na ziemi. Żywioł niebezpiecznie zbliża się teraz do Hawajów.
Douglas na wyspach ma się pojawić w ten weekend. Najprawdopodobniej będzie to w nocy z soboty na niedzielę czasu lokalnego. W piątek huragan osiągnął numer czwarty w 5 stopniowej skali Saffira Simpsona. Według Centrum Huraganów Pacyfiku, które znajduje się w Honolulu, żywioł słabnie. To ze względu na chłodniejsze tamtejsze oceaniczne wody. To osłabi siłę wiatru, która wcześniej dochodziła do 155 kilometrów na godzinę.

Służba meteorologiczna poinformowała, że Douglas uderzy jako huragan lub burza o sile bliskiej huraganu. Donald Trump zaapelował do mieszkańców wysp, aby mieli się na baczności. Prezydent poprosił również, aby wszyscy stosowali się do zaleceń lokalnych władz. Miejscami spaść może około 40 centymetrów deszczu. Burza utworzy również bardzo duże fale zagrażające życiu. W tej chwili nie jest jednak do końca wiadomo którędy dokładnie podąży Douglas.
Relacja Jana Pachlowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty