Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz

Fot.twitter.com/MSZ_RP
Fot.twitter.com/MSZ_RP
Ministrowie spraw zagranicznych Polski, Litwy i Ukrainy rozmawiali we wtorek między innymi o bezpieczeństwie w regionie i walce z COVID-19. Jacek Czaputowicz, Linas Linkevičius i Dmytro Kułeba spotkali się w Lublinie.
Szefowie dyplomacji Polski, Litwy i Ukrainy powołali "Trójkąt Lubelski”. Ma to być nowy format współpracy tych trzech państw, nawiązujący do historii Unii Lubelskiej.

Przed południem ministrowie siedli do rozmów trójstronnych, później złożyli wieńce przed pomnikiem Unii Lubelskiej i odwiedzili LITPOLUKRBRIG. To wielonarodowa jednostka wojskowa, stacjonująca w Lublinie i licząca ponad 4 tysięcy żołnierzy. Brygada litewsko-polsko-ukraińska osiągnęła gotowość operacyjną cztery lata temu, ma ona pomóc w "międzynarodowym wysiłku utrzymania pokoju" i usprawniać współpracę wojskową między tymi trzema krajami.

Minister Jacek Czaputowicz spotkał się z ukraińskim ministrem spraw zagranicznych Dmytro Kułebą już w poniedziałek. MSZ informuje, że politycy rozmawiali między innymi o "zagrożeniach wynikających z polityki Rosji w Europie oraz skutkach pandemii COVID-19". Ministrowie mieli też poruszyć temat współpracy Ukrainy z NATO i Unią Europejską.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty