Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Od 1 sierpnia można składać wnioski o przyznanie Polskiego Bonu Turystycznego.
Jest to dopłata do wypoczynku dzieci do 18. roku życia. Świadczenie wynosi 500 złotych, a dla niepełnosprawnych dzieci - tysiąc złotych.

Rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Żebrowski mówi, że aby skorzystać z bonu należy posiadać profil na Platformie Usług Elektronicznych. Jak wyjaśnia, można go założyć m.in. przy pomocy profilu zaufanego i bankowości elektronicznej. Paweł Żebrowski dodaje, że po wejściu na Platformę Usług Elektronicznych należy kliknąć w specjalną zakładkę, która jest dedykowana bonowi turystycznemu, a następnie dokonać jego aktywacji. Wtedy otrzymamy kod, przy pomocy którego możemy dokonywać płatności w podmiotach turystycznych. Dodaje, że po uiszczeniu płatności otrzymamy potwierdzenie w formie SMS-a.

Za pomocą bonu będzie można zapłacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne świadczone na terenie Polski przez przedsiębiorstwa, które przystąpiły do projektu. Ich lista jest dostępna na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej. Świadczenie można wykorzystać do końca marca 2022 roku. Uprawnionych do bonu jest 6,5 miliona dzieci. Budżet programu to ponad 3,5 miliarda złotych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty