Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
W Grecji obowiązkowe jest noszenie maseczek we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych. Dodatkowo usta i nos będą musiały być zasłonięte na świeżym powietrzu, jeśli niemożliwe będzie zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego. Rozszerzenie przepisów związane jest ze wzrostem liczby zakażeń w tym kraju.
W piątek w Grecji potwierdzono 78 nowych przypadków koronawirusa. To największy dzienny przyrost od około dwóch miesięcy. Dotychczas w tym kraju potwierdzono 4447 przypadków koronawirusa, zmarło 202 chorych.

Dotychczas na liście miejsc w których maseczki były obowiązkowe, znajdowały się komunikacja publiczna, taksówki, szpitale i gabinety lekarskie oraz statki i samoloty. Ponadto nakaz dotyczył sklepów, urzędów, banków, czy wind i salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Od teraz założenie maseczek jest także obowiązkowe w kościołach.

Do soboty 15 sierpnia wstrzymane zostają wizyty w szpitalach i domach opieki. Od poniedziałku z kolei wprowadzony zostanie limit stu osób uczestniczących w weselach, pogrzebach, czy chrzcinach.

Zakaz masowego i publicznego celebrowania świąt religijnych został przedłużony do końca sierpnia. Podobne przepisy dotyczą innych imprez plenerowych. Także do 31 sierpnia obowiązywać będą przepisy dotyczące utrzymania bezpiecznej odległości na plażach oraz na prywatnych łodziach i statkach turystycznych

Od 3 do 9 sierpnia obowiązywać będą przepisy ograniczające liczbę osób przebywających w barach, restauracjach, kawiarniach, czy klubach nocnych i dyskotekach. Jednocześnie będzie tam mogło być tyle osób, ile jest miejsc siedzących.

Do 15 sierpnia Grecja przedłuża zawieszenie połączeń lotniczych i morskich z Turcją, a także z Albanią i Macedonią Północną. Przedłużone zostają także obecne środki dotyczące przejść granicznych oraz zakaz wjazdu dla osób, które do kraju przybywają drogą lotniczą z Bułgarii, Rumunii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Pomimo nowych ograniczeń władze Grecji starają się uzdrowić ruch turystyczny. Od dziś z portów na wodę wypłynąć mają statki wycieczkowe. Zabiorą one pasażerów do Pireusu, Heraklionu, Wolos, Katakolo, Korfu i na Rodos. Po zacumowaniu w tych portach, statki wycieczkowe będą mogły wpływać także do innych portów, które uwzględnione będą w planie podróży.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty