Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Floryda. Fot. Jan Pachlowski [Radio Szczecin]
Floryda. Fot. Jan Pachlowski [Radio Szczecin]
70 milionów mieszkańców Stanów Zjednoczonych jest na drodze huraganu Isaias, który powoli dociera nad wschodniego wybrzeża Florydy. W ostatnich godzinach żywioł doprowadził do zalań na południowych wyspach Bahama.
Szczyt sezonu huraganów na Atlantyku rozpoczyna się w sierpniu i potrwa do października, a ostatecznie zakończy się 30 listopada.

- Huragan Isaias jest drugim tak poważnym, który utworzył się w tym sezonie na Atlantyku i dociera do głównego lądu. W tej chwil prędkość towarzyszącego mu wiatru dochodzi do 130 kilometrów na godzinę, a sam żywioł na północ porusza się z prędkością 18 kilometrów na godzinę. To huragan kategorii pierwszej w pięciostopniowej skali. Taką siłę będzie miał przez około 36 godzin – informował synoptyk stacji CNN, Tyler Mauldin.

Isaias na Florydę ma dotrzeć w ciągu około 10 godzin i uderzyć niedaleko na północ od Miami.

Donald Trump ogłosił stan alarmowy na Florydzie i już zapowiedział rządowa pomoc finansową dla wszystkich regionów, w których żywioł dokona zniszczeń.

Dla służb ratunkowych działanie podczas pandemii w trakcie ataku huraganu będzie niezwykle trudnym wyzwaniem. Na szczęście Isaias nie jest tak mocny, że zachodzi potrzeba ewakuacji lokalnych szpitali.

Dla wszystkich potrzebujących zostały przygotowane miejsca w schroniskach.
Relacja Jana Pachlowskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty