Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Tokio to stolica i największe miasto Japonii. Fot. pixabay.com / cegoh (CC0 domena publiczna)
Tokio to stolica i największe miasto Japonii. Fot. pixabay.com / cegoh (CC0 domena publiczna)
Od pięciu dni liczba nowych przypadków koronawirusa w Japonii przekracza 1 tysiąc. W niedzielę w całym kraju stwierdzono tam 1331 zachorowań na Covid-19, z czego prawie 300 w Tokio. Japońskie władze apelują do mieszkańców o ograniczenie podróży wewnątrz kraju.
Gubernator Tokio, Yuriko Koike rozważa wprowadzenie na terytorium japońskiej stolicy stanu wyjątkowego. Ten obowiązywał na terenie całego kraju do końca maja.

Ogłoszenie stanu wyjątkowego przez japoński rząd dawało wówczas możliwość lokalnym władzom wprowadzania obostrzeń epidemicznych odpowiednich do poziomu zagrożenia na danym terenie.

Od poniedziałku do końca sierpnia lokale serwujące alkohol w Tokio mogą być czynne tylko do godziny 22. W Tokio na razie obowiązuje najwyższy w czterostopniowej skali poziom alertu epidemicznego.

Władze apelują do mieszkańców Japonii, aby maksymalnie ograniczyli podróże, w szczególności wakacyjne powroty z dużych metropolii w rodzinne strony.

Rośnie liczba zakażeń w prefekturach położonych w bliskiej odległości od Tokio - Kanagawa i Chiba. W Osace wykryto w niedzielę prawie 200 zakażeń koronawirusem.
Relacja Tomasza Sajewicza (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty