Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Sean Connery. źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/James_Bond.
Sean Connery. źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/James_Bond.
W Pałacu Buzine w Marsylii czynna jest wystawa będąca zapewne wielką atrakcją dla wielbicieli przygód agenta Jej Królewskiej Mości - Jamesa Bonda. Ekspozycja będzie czynna do końca października.
"My name is Bond. James Bond" - ten nieśmiertelny tekst z filmów o najsłynniejszym agencie Jej Królewskiej Mości jest na każdym kroku obecny w XIX-wiecznym pałacu w Marsylii, w którym mieści się "Śródziemnomorskie muzeum kinematografii". Były już tutaj wystawy poświęcone Jean-Paulowi Belmondo, Brigitte Bardot i Johny'emu Hallyday’owi. Teraz można się zanurzyć w świat agenta 007 bez względu na to, czy wolimy Seana Connery’ego czy Rogera Moore'a.

Na wystawie są stroje i rekwizyty, a wśród nich autentyczny złoty pistolet. Do tego plakaty i zdjęcia robione na planach filmowych. Można też zwiedzić pieczołowicie zrekonstruowane biuro, w którym Ian Fleming, stworzył swojego bohatera. Małe biuro na Jamajce nazwane przez niego "Golden Eye", tak, jak jeden z filmów o Bondzie. To tam autor napisał wszystkie powieści o agencie 007. Na wystawie w Marsylii można przeżyć jego przygody od "Doktora No" i "Pozdrowień z Rosji" po "Skyfall".
Relacja Marka Brzezińskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty