Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Andreas-Troll (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Andreas-Troll (CC0 domena publiczna)
Niemiecki federalny minister gospodarki Peter Altmaier wyraził nadzieję, że mimo amerykańskich zapowiedzi uda się uniknąć sankcji wobec firm, które uczestniczą w budowie niemiecko-rosyjskiego gazociągu "Nord Stream 2".
W rozmowie z agencją prasową DPA Peter Altmaier podkreślił, że ciągle ma nadzieję, iż sankcje nie zostaną wprowadzone. Minister powiedział, że rząd federalny jest gotowy do rozmów mających zapobiec eskalacji konfliktu.

Peter Altmaier zapowiedział budowę w północnych Niemczech terminali gazowych, gotowych przyjąć amerykański gaz, który następnie - jak przekonywał - mógłby być odsprzedawany do innych odbiorców. "W tym kontekście nie ma powodów do stosowania sankcji i mam nadzieję, że będzie stosowane prawo międzynarodowe" - powiedział niemiecki minister gospodarki.

Niemcy pomimo gróźb amerykańskich sankcji oraz ostrej krytyki płynącej z Ukrainy, Polski i krajów bałtyckich wspierają budowę rosyjsko-niemieckiego gazociągu "Nord Stream 2". Na razie prace wstrzymano. Do ukończenia gazociągu pozostaje 150-kilometrowy odcinek w pobliżu Bornholmu.
Relacja Waldemara Maszewskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty