Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Jan Grabiec odniósł się do decyzji Sądu Najwyższego, który uznał ważność wyborów prezydenckich. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Jan Grabiec odniósł się do decyzji Sądu Najwyższego, który uznał ważność wyborów prezydenckich. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Nie ma w Polsce niezależnego sądu, który mógłby stwierdzić ważność wyborów - mówi rzecznik Platformy Obywatelskiej.
W ten sposób Jan Grabiec odniósł się do poniedziałkowej decyzji Sądu Najwyższego, który uznał ważność wyborów prezydenckich. Dodał, że Andrzej Duda został wybrany na II kadencję nieuczciwie.

- Co do powołania prezydenta, to o prawidłowości czy nieprawidłowości jego powołania decyduje nie tyle skład orzekający tej, czy innej izby Sądu Najwyższego, ale sam proces wyborczy. To, czy ktoś jest winny, czy nie, mówiąc o procesie sądowym, nie decyduje to, czy sędzia został powołany prawidłowo, ale to, czy popełnił przestępstwo, czy nie. Tak więc okoliczności wyboru prezydenta Andrzeja Dudy upoważniają nas do stwierdzenia, że nie został wybrany uczciwie - powiedział rzecznik PO.

Jan Grabiec powiedział, że jego zdaniem Sąd Najwyższy zawiódł w rozpatrywaniu protestów wyborczych. Jednocześnie nie potwierdził, by kandydat Koalicji Obywatelskiej, wiceszef Platformy Rafał Trzaskowski zamierzał złożyć skargę na proces wyborczy do Trybunału Sprawiedliwości w Strasburgu.
W ten sposób Jan Grabiec odniósł się do poniedziałkowej decyzji Sądu Najwyższego, który uznał ważność wyborów prezydenckich. Dodał, że Andrzej Duda został wybrany na II kadencję nieuczciwie.

Dodaj komentarz 6 komentarzy

Można by długo pisać, że według PO, w Polsce demokracja jest wyłącznie, gdy oni wygrywają, a prezydent jest wybrany uczciwie wyłącznie, gdy jest z ich partii, że od 5 lat totalna opozycja nie może się pogodzić z przegranymi wyborami (w końcu to tuż po nich zaczęła się ekspansja KODu i innych soków z buraka), że jesteśmy świadkami ciągłego szczucia narodu, donosów na Polskę, dzielenia społeczeństwa i robienia wszystkiego, aby obrzydzić obecny rząd, a teraz, gdy prezydent Andrzej Duda został wybrany na drugą kadencję, również nie mogą pogodzić się z tym wynikiem, więc stosują starą taktykę - tylko po co; nie wymagajmy, aby wszyscy mieli zdolność honorową.
Taa, a po wyborach do senatu, twoi ulubieńcy to niby inaczej się zachowywali....
POPiS. Są siebie warci
PO tylko narzekać POtrafi.
A przecież Duda wygrał uczciwie. Tak samo uczciwie, jak Putin i jak Łukaszenka.
To te same standardy. Tata sama uczciwość.
Nie trzeba było w kiblach się chować, gdy było głosowanie o postawienie Ziobry przed Trybunałem Stanu!
Czyżby Pan Grabiec zapomniał w jakich okolicznościach ówczesny Marszałek Sejmu RP p. Bronisław Komorowski przejął p.o Prezydenta RP pomimo braku potwierdzenia o śmierci Prezydenta Kaczyńskiego ? Wtedy to było Konstytucyjne ; a może Marszałek wiedział że nikt nie żyje , tylko skąd ?
PO stało się formacją którą zaczynają unikać dotychczasowi koalicjanci z Totalnej Opozycji zaczynając od PSL a kończąc na dosadnych ( i uczciwych ) słowach lidera Lewicy p. Czarzastego który powiedział co myśli o podważaniu konstytucyjności tych wyborów.
Poseł Grabiec, a ... puszczanie oka do ... twardego elektoratu.
Po wymianie kandydatki i przegranych wyborach. Jakoś trzeba zadowolić jastrzębi z KOD-u. Co po forum widać, że ... skutecznie.
Do wszystkich wyznawców ideologii PiS- serio uważacie że skarga na obecne wybory jest śmieszna ale np kwestionowanie wyborów do Senatu w m.in. w Koszalinie już nie jest?

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty