Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Zdający maturę poznają we wtorek wyniki egzaminów. W tym roku ze względu na pandemię matury odbyły się nie w maju, a w czerwcu.
To ponad miesiąc później niż zazwyczaj. W czerwcu egzaminy pisało ponad 272 tysiące tegorocznych absolwentów liceów i techników.

Absolwenci szkół średnich będą mogli sprawdzić wyniki matur z poszczególnych przedmiotów od godziny 8 rano w serwisach informatycznych prowadzonych przez okręgowe komisje egzaminacyjne - mówi dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej doktor Marcin Smolik. I dodaje, że każdy zdający będzie mógł dzisiaj odebrać także świadectwo dojrzałości. Sposób odbioru świadectwa i godziny, w których można będzie to zrobić wyznaczy dyrektor danej szkoły.

W tym roku podczas matur obowiązywały szczególne zasady bezpieczeństwa sanitarnego. Maturzyści musieli przyjść do szkoły w maseczce. Przed wejściem do szkół musieli zdezynfekować ręce i mierzono im temperaturę. W salach egzaminacyjnych mogli być już bez maseczki, ale musieli zachować dystans. Ze względu na epidemię nie odbyły się matury ustne.
Relacja Katarzyny Ingram (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty