Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Biały Dom to oficjalna rezydencja i miejsce pracy prezydentów USA, położona w Waszyngtonie. Fot. pixabay.com / ID 12019 (CC0 domena publiczna)
Biały Dom to oficjalna rezydencja i miejsce pracy prezydentów USA, położona w Waszyngtonie. Fot. pixabay.com / ID 12019 (CC0 domena publiczna)
Przed Białym Domem doszło do strzelaniny (około północy polskiego czasu). Zajście miało miejsce podczas codziennej konferencji prasowej prezydenta Trumpa.
Konferencję przerwano a służby specjalne ewakuowały na kilka minut Donalda Trumpa.

Napastnik został postrzelony przez agentów - poinformował prezydent Trump pojawiając się ponownie po kilku minutach na spotkaniu z dziennikarzami. Donald Trump wyjaśnił, że sprawcę zabrano do szpitala i prowadzone będzie dochodzenie. Do tej pory nie podano jednak jego nazwiska.

Strzelanina przed Białym Domem stała się pretekstem do dyskusji o bezpieczeństwie w amerykańskiej stolicy. W miniony weekend postrzelono tam 21 osób, ciężko rannych zostało trzech policjantów. Jednak media, zdaniem waszyngtońskiej policji, przemilczały ten tragiczny weekend. Dopiero po strzelaninie przed Białym Domem ukazały się informacje na ten temat.

W tym roku w amerykańskiej stolicy zastrzelono ponad 160 osób. Najbardziej zagrożone są "kolorowe dzielnice", w których przestępczość wzrosła o ponad 120 procent.
Relacja Małgorzaty Kałuży (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty