Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski powiedział, że w większości szkół od 1 września zajęcia będą mogły być prowadzone w tradycyjny sposób.
Minister zaznaczył, że dodatkowe obostrzenia związane z pracą placówek będą możliwe tylko w powiatach oznaczonych jako "żółte" i "czerwone", w których zakażeń jest więcej. W całym kraju jest ich 19.

- We wszystkich pozostałych powiatach sytuacja jest stabilna - podkreślał minister Piontkowski. - Według Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego obecna sytuacja epidemiczna pozwala na to, żeby w przytłaczającej większości naszego kraju, w przytłaczającej większości placówek edukacyjnych, w zdecydowanej większości szkół, przedszkoli, żłobków można było przywrócić standardowe zajęcia polegające na bezpośrednim kontakcie nauczyciela z uczniami.

W ubiegłym tygodniu resort opublikował wytyczne dotyczące działania szkół w obliczu zagrożenia epidemicznego; mówią one między innymi o obowiązkowym myciu rąk po wejściu do szkoły i częstym wietrzeniu sal. Szkoły i przedszkola będą też do minimum ograniczać kontakt z ludźmi z zewnątrz.
Minister zaznaczył, że dodatkowe obostrzenia związane z pracą placówek będą możliwe tylko w powiatach oznaczonych jako "żółte" i "czerwone", w których zakażeń jest więcej. W całym kraju jest ich 19. We wszystkich pozostałych powiatach - sytuacja jest stabilna - podkreślał minister Piontkowski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty