Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / leo2014 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / leo2014 (CC0 domena publiczna)
Od piątku obowiązuje nowa lista powiatów o zaostrzonym rygorze sanitarnym. Powiatów "czerwonych" i "żółtych" jest 18, czyli o jeden mniej, niż dotychczas.
Większość powiatów, w których obowiązują największe obostrzenia jest w województwie śląskim.

Lista powiatów czerwonych niemal w całości pokrywa się z poprzednią. Więcej zmian w strefie żółtej. Kilka powiatów ją opuściło, ale są też takie, które zmieniły kolor z zielonego.

Od piątku żółta jest Biała Podlaska, kolorem tym oznaczone są też powiaty: raciborski rymanowski, grajewski i nowotarski. Wszystkie były wcześniej w strefie zielonej.

W powiatach "czerwonych" jest obowiązek noszenia maseczek wszędzie w przestrzeni publicznej, a wydarzenia sportowe i kulturalne odbywają się bez publiczności. Na pogrzebach i weselach może być do 50 osób, ograniczenia dotyczą też liczby pasażerów w komunikacji publicznej.

W powiatach "żółtych" podczas wydarzeń sportowych i kulturalnych widownia może być wypełniona w jednej czwartej, a na otwartej przestrzeni w czasie tych wydarzeń obowiązuje limit do 100 osób. Taki sam limit dotyczy gości na pogrzebach i weselach.
Relacja Anety Pawłowskiej-Krać [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty