Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: wikipedia.org/wiki/Dodger_Stadium.
źródło: wikipedia.org/wiki/Dodger_Stadium.
Stadion jednej z najpopularniejszych sportowych drużyny w USA - mowa o bejsbolistach Los Angeles Dodgers posłuży jako lokal wyborczy w zbliżających się w USA jesiennych wyborach prezydenckich.
W cały projekt zaangażował się gwiazdor NBA Lebron James.

W porozumieniu z Lebronem Jamesem, władze klubu Los Angeles Dodgers poinformowały, że lokalem wyborczym w listopadowym głosowaniu będzie ich wielotysięczny stadion. To pierwszy taki przypadek w historii USA, kiedy obiekt bejsbolowy spełni taką rolę.

Na stadionie będzie można bez problemu zaparkować i dokonać wyboru swojego kandydata. W tym przypadku nie będzie też większych kłopotów z zachowaniem dystansu społecznego podczas głosowania. Swoje hale zaoferowały także do wyborów kluby NBA: Detroit Pistons, Atlanta Hawks i Milwaukee Bucks.

Koszykarz Los Angeles Lakers Lebron James założył w czerwcu specjalną grupę, która działa pod nazwą "Więcej niż głos". Jej celem jest umożliwienie większego dostępu do głosowania, przede wszystkim czarnoskórej społeczności. Cały projekt stworzony jest według organizacji non-profit. Oznacza to, że grupa nie może angażować się politycznie. Ma ona za zadanie podniesienie świadomości w zakresie praw wyborczych oraz prawidłowego oddawania głosów. W USA proces wyborów jest bardziej skomplikowany niż w Polsce.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty