Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Obecny na uroczystości otwarcia premier Mateusz Morawiecki powiedział, że dobre drogi przyciągną inwestorów, a to pomoże w odbudowie gospodarki po pandemii koronawirusa. źródło: https://www.facebook.com/kancelaria.premiera/Adam Guz
Obecny na uroczystości otwarcia premier Mateusz Morawiecki powiedział, że dobre drogi przyciągną inwestorów, a to pomoże w odbudowie gospodarki po pandemii koronawirusa. źródło: https://www.facebook.com/kancelaria.premiera/Adam Guz
Od piątku kierowcy mogą korzystać z nowego odcinka autostrady A2 z Warszawy do Mińska Mazowieckiego. Drogowcy oddali do użytku fragment trasy od węzła Lubelska do obwodnicy Mińska.
Nowy odcinek ma 15 kilometrów długości, po dwa pasy ruchu w każdą stronę i rezerwę na budowę trzeciego pasa.

Obecny na uroczystości otwarcia premier Mateusz Morawiecki powiedział, że dobre drogi przyciągną inwestorów, a to pomoże w odbudowie gospodarki po pandemii koronawirusa.

Autostrada na tym odcinku wyposażona została w urządzenia ochrony środowiska takie jak ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt oraz zbiorniki retencyjne.

Udostępnienie trasy dla kierowców nie oznacza zakończenia wszystkich prac. Między węzłem Halinów a początkiem obwodnicy Mińska Mazowieckiego, po obu stronach trasy, budowane są jeszcze Miejsca Obsługi Podróżnych oraz Obwód Utrzymania Autostrady, z terminem zakończenia prac w październiku 2020 roku.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który także brał udział w otwarciu powiedział, że do 2025 roku autostrada A2 powinna dotrzeć do granicy z Białorusią.

5 marca tego roku Generalna Dyrekcja podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę autostrady A2 o długości 12 kilometrów pomiędzy węzłami Kałuszyn i Groszki. Przewidywany termin ukończenia prac to jesień 2023 roku.

Z kolei 7 kwietnia zawarty został kontrakt na zaprojektowanie i budowę kolejnego odcinka, o długości ponad 12 kilometrów, od węzła Gręzów do węzła Siedlce Zachód. W przypadku 13-kilometrowego odcinka pomiędzy Węzłami Groszki i Gręzów trwa postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy robót.

Budowa otwartego odcinka autostrady A2 kosztowała 755 milionów złotych. Część pieniędzy pochodzi z unijnych funduszy.
Relacja Alreksandra Pszoniaka (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty