Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz

Premier Mateusz Morawiecki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że wiedział od dawna o planach odejścia z rządu ministrów: zdrowia i spraw zagranicznych.
W rozmowie z Radiem Wrocław szef rządu tłumaczył, że szanuje ich decyzje, a rezygnacje Łukasza Szumowskiego i Jacek Czaputowicza to tylko pierwszy akord rekonstrukcji rządu, która dokona się za kilka tygodni. Rozmawiamy o tym, by połączyć kilka resortów - mówił Mateusz Morawiecki.

- Integracja niektórych ministerstw pomiędzy sobą może zajść, takie plany również mamy i o nich dyskutujemy na poziomie politycznym. Ale w jakim kształcie one ostatecznie zostaną utrzymane, tego dziś jeszcze nie przesadzajmy. To nie jest wykluczone, że będzie to około 13 czy 14 ministerstw - mówił premier.

Premier na antenie Radia Wrocław ponownie zaapelował do prezydenta Aleksandra Łukaszenki, by zaprzestał stosowania przemocy wobec narodu białoruskiego i dążył do załagodzenia konfliktu za naszą wschodnią granicą.
Rozmawiamy o tym, by połączyć kilka resortów - mówił Mateusz Morawiecki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty