Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Zbigniew Ziobro. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Zbigniew Ziobro. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska powiedziała, że kierownictwo jej partii czeka na odpowiedź Zbigniewa Ziobry na propozycję dotyczącą dalszego losu koalicji Zjednoczonej Prawicy.
Szczegóły tej propozycji uzgodnili liderzy PiS na poniedziałkowym spotkaniu w siedzibie partii.

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczyła, że ostatecznych decyzji można spodziewać się w najbliższych godzinach.

- Po spotkaniu pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobro, któremu zostały przedstawione warunki, w tej chwili czekamy na decyzję, na odpowiedź Solidarnej Polski. To nie jest kwestia ultimatum, odbyła się rozmowa, podczas której były omówione warunki i w tej chwili oczekujemy na odpowiedź. Ja myślę, że to jest kwestia najbliższych godzin - powiedziała Czerwińska.

Anita Czerwińska wyraziła nadzieję, że wszystkie partie koalicyjne wykażą się odpowiedzialnością, a rozmowy pomiędzy koalicjantami zakończą się powodzeniem.

Kierownictwo PiS w sprawie przyszłości Zjednoczonej Prawicy spotkało się w poniedziałek. Politycy opuszczający siedzibę partii nie rozmawiali z dziennikarzami. Jedynie rzecznik Anita Czerwińska powiedziała, że podjęto decyzję o zdecydowanych rozstrzygnięciach. Dodała, że opinia publiczna zostanie poinformowana o nich w niedługim, stosownym czasie.

W zeszłym tygodniu Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ochronie zwierząt, która zakłada między innymi zakaz hodowli zwierząt na futra i ogranicza ubój rytualny. Ustawę poparło 356 posłów, 75 było przeciw, a 18 się wstrzymało. Mimo dyscypliny klubowej w klubie PiS przeciw było 38 jego członków. W tym gronie było kilkunastu posłów należących do PiS oraz wszyscy posłowie Solidarnej Polski. Od głosu wstrzymało się 15 posłów drugiego z koalicjantów, czyli Porozumienia. W związku ze złamaniem dyscypliny w głosowaniu w piątek 15 posłów PiS zostało zawieszonych w prawach członka partii. Wobec kilku kolejnych posłów toczą się postępowania wyjaśniające.
Gość Polskiego Radia 24 zaznaczyła, że ostatecznych decyzji można spodziewać się w najbliższych godzinach.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty