Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
źródło: https://twitter.com/rzecznikpis?lang=en.
źródło: https://twitter.com/rzecznikpis?lang=en.
Zakończyła się narada kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości - poinformowała rzecznika partii. "Podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach. O szczegółach poinformujemy w stosownym czasie" - napisała na Twitterze Anita Czerwinska.
Głównym tematem spotkania była przyszłość Zjednoczonej Prawicy. W rozmowach uczestniczył prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, szef klubu parlamentarnego Ryszard Terlecki oraz wiceprezesi partii między innymi Joachim Brudziński, Beata Szydło i Antoni Macierewicz.

Wcześniej szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki powiedział dziennikarzom, że podczas spotkania kierownictwa partii "będą podjęte decyzje co do dalszego kształtu koalicji". "Z pewnością małe partyjki, które wchodzą w skład zjednoczonej koalicji muszą troszkę utemperować swoje apetyty. Jeżeli to zrobią, jeżeli zrozumieją powagę swojej sytuacji to będziemy próbowali się jeszcze porozumieć" - powiedział.

W zeszłym tygodniu Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ochronie zwierząt, która zakłada między innymi zakaz hodowli zwierząt na futra i ogranicza ubój rytualny. Ustawę poparło 356 posłów, 75 było przeciw, a 18 się wstrzymało. Mimo dyscypliny klubowej w klubie PiS przeciw było 38 jego członków. W tym gronie było kilkunastu posłów należących do PiS oraz wszyscy posłowie Solidarnej Polski. Od głosu wstrzymało się 15 posłów drugiego z koalicjantów, czyli Porozumienia.

W związku ze złamaniem dyscypliny w głosowaniu w piątek 15 posłów PiS zostało zawieszonych w prawach członka partii. Wobec kilku kolejnych posłów toczą się postępowania wyjaśniające.
Relacja Karola Surówki [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty