Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
O godzinie 17:00 rozpoczęło się posiedzenie prezydium komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości, z udziałem między innymi premiera Mateusza Morawieckiego.
Tematem rozmów jest bieżąca sytuacja polityczna i możliwości powrotu do koalicji. Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel powiedział w Polskim Radiu 24, że będą omawiane różne warianty wyjścia z tej sytuacji.

Stwierdził, że PiS jest dobrej myśli po środowym spotkaniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z liderem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą.

Radosław Fogiel dodał, że postawa szefa Solidarnej Polski i jej polityków oraz ich otwartość na postulaty PiS napawa optymizmem.

Radosław Fogiel dodał, że rozstrzygnięcia o przyszłości koalicji zapadną "w stosownym czasie". Do kryzysu w obozie Zjednoczonej Prawicy doszło po głosowaniu nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt.

W Sejmie projektu nie poparli posłowie wchodzącej w skład Zjednoczonej Prawicy Solidarnej Polski, a członkowie Porozumienia wstrzymali się od głosu. Wcześniej ugrupowanie kierowane przez Zbigniewa Ziobrę zapowiedziało sprzeciw wobec ustawy antycovidowej, którą przygotował rząd.
Wiadomość potwierdził IAR zastępca rzecznika prasowego PiS Radosław Fogiel.
Radosław Fogiel mówi, że po wczorajszym spotkaniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z liderem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą, jest dobrej myśli w sprawie przyszłości Zjednoczonej Prawicy.
Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel powiedział w Polskim Radiu 24, że będą omawiane różne warianty wyjścia z sytuacji.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty