Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. facebook.com/joebiden/
Fot. facebook.com/joebiden/
W Waszyngtonie rozpoczynają się uroczystości związane z inauguracją prezydentury Joe Bidena. Rozpoczną się one od hołdu dla ofiar pandemii koronawirusa. Zaprzysiężenie Joe Bidena odbędzie się w środę na stopniach Kapitolu.
Po południu czasu lokalnego prezydent-elekt przybędzie do Waszyngtonu, by wziąć udział w ceremonii na cześć ofiar Covid-19. Tuż po zmroku wokół zbiornika wodnego przy Pomniku Lincolna zostanie wówczas zapalonych 400 reflektorów. Każdy z nich będzie reprezentować tysiąc ofiar pandemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych. W podobny sposób hołd ofiarom pandemii zostanie oddany w innych amerykańskich miastach, w tym przy nowojorskim Empire State Building. W uroczystości w stolicy modlitwę wygłosi kardynał Waszyngtonu Wilton Gregory.

Główne uroczystości inauguracji prezydentury Joe Bidena odbędą się w środę. Obejmują one przysięgę na wierność konstytucji obok siedziby Kongresu, orędzie do Amerykanów, przejazd a następnie przejście do Białego Domu w asyście kompanii reprezentacyjnych. Odbędzie się też wirtualna parada z udziałem grup i zespołów ze wszystkich stanów.

Prezydent Donald Trump opuści Waszyngton w środę rano - przed zaprzysiężeniem Joe Bidena. Ceremonia pożegnalna odbędzie się w bazie sił powietrznych Andrews pod Waszyngtonem. Odchodząca para prezydencka uda się do ośrodka Mar-a-Lago na Florydzie.
Relacja Marka Wałkuskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty