Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Aleksiej Nawalny. https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksiej_Nawalny
Aleksiej Nawalny. https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksiej_Nawalny
Rosyjska opozycja zapowiedziała na dziś demonstracje w obronie Aleksieja Nawalnego. Władze Rosji ostrzegają potencjalnych uczestników przed odpowiedzialnością karną.
Specjalne ostrzeżenie od rosyjskiego MSZ dostali amerykańscy dyplomaci. Aleksiej Nawalny przebywa w areszcie. Został zatrzymany zaraz po powrocie do Rosji. Wcześniej leczył się w Niemczech po tym, jak próbowano go otruć substancją bojową „Nowiczok”.

Demonstracje w obronie Aleksieja Nawalnego zapowiedzieli działacze opozycji z kilkudziesięciu miast Rosji. Od czterech dni rosyjskie organy ścigania prowadzą działania prewencyjne. Zatrzymano najbliższych współpracowników Aleksieja Nawalnego, a kilkudziesięciu innym wręczono pisemne ostrzeżenia. Ministerstwo oświaty przypomniało rodzicom, że odpowiadają za bezpieczeństwo dzieci.

Rosyjskie MSZ skrytykowało amerykańską ambasadę za publikowanie na oficjalnej stronie szczegółowych informacji o proteście. Uwolnienia Aleksieja Nawalnego żąda część rosyjskich intelektualistów, artystów i niezależnych dziennikarzy. Międzynarodowe organizacje broniące praw człowieka uznały go za więźnia politycznego.
Relacja Macieja Jastrzębskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty