Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Prezydent Andrzej Duda. https://twitter.com/prezydentpl
Prezydent Andrzej Duda. https://twitter.com/prezydentpl
Prezydent Andrzej Duda przestrzega na forum ONZ przed naiwnością w relacjach z Moskwą. Polski przywódca wziął udział w debacie wysokiego szczebla podczas sesji Rady Praw Człowieka ONZ. W swoim wystąpieniu prezydent skrytykował też reżim w Mińsku.
Prezydent opowiada się na forum ONZ za obroną podstawowych praw człowieka. Podkreślił, że jedną z najbardziej chronionych wolności jest i powinna być wolność religii.

- Naruszanie tego podstawowego prawa powinno być skuteczniej zwalczane przez społeczność międzynarodową. Polska jest szczególnie zaniepokojona nasilającym się zjawiskiem dyskryminacji i prześladowań religijnych chrześcijan i innych mniejszości religijnych - ocenił prezydent.

Andrzej Duda przypomniał, że 22 sierpnia 2019 roku z inicjatywy Polski Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło Międzynarodowy Dzień Upamiętniający Ofiary Aktów Przemocy ze względu na Religię lub Wyznanie.

Prezydent zwrócił również uwagę na kwestię ochrony wolności słowa.

- Jest ona określana mianem pierwszej wolności i musimy zadbać o to, by w dobie rewolucji cyfrowej taką pozostała. Dlatego zadaniem, które stoi przed nami, jest budowanie otwartej sfery publicznej w domenie cyfrowej - zaznaczył.

Andrzej Duda dodał, że Polska angażuje się również w ochronę grup wrażliwych, w tym dzieci, osób starszych i z niepełnosprawnościami. - Musimy bronić tych którzy nie są w stanie obronić się sami. Musimy dążyć do Solidarności - wezwał polski prezydent.Relacja Karola Darmorosa [IAR]

Dodaj komentarz 7 komentarzy

Ciekawe, czy wypowie w sprawie łamania praw człowieka i obywatela w Polsce?
No bo przecież kobieta jest człowiekiem. A może się mylę?
Cenzor, to do ciebie:
Prezydent zwrócił również uwagę na kwestię ochrony wolności słowa.
- Jest ona określana mianem pierwszej wolności i musimy zadbać o to, by w dobie rewolucji cyfrowej taką pozostała.
i jeszcze jedno: WOLNOŚĆ RELIGII, TO TAKŻE WOLNOŚĆ OD RELIGII.
Czyli radykalny rozdział państwa i religii.
Religia państwowa nie jest wolną. Jest "w słuzbie państwa".
Spójrzcie na Rosję i tamtejszą Cerkiew: istniała za cara, za komunistów też działała i za Putina również. ZAWSZE w służbie państwa.
Ten to ma gadane
"ja pracuję cały czas, cały czas czegoś się uczę, bez przerwy. Ja się uczę w mieszkaniu, ja się uczę w samochodzie, kiedy jadę, w samolocie kiedy lecę, jak się cały czas czegoś uczę. Jak się nie uczę tego, co mam powiedzieć, to się uczę tego, co będę chciał kiedyś powiedzieć i wydaje mi się, że warto,"
:))))
Ten w z prześladowaniem religijnym wyjeżdża... Po pierwsze - są różne religie na świecie i poza kościołem katolickim, żadna w PL nie może liczyć na taką przychylność państwa. Po drugie - prześladowaniem nazywa ściganie pedofili w sutannach? Ci ludzie powinni odpowiedzieć karnie za swoje czyny i zapłacić ofiarom odszkodowanie. Po trzecie - jaka wolność słowa w internecie, skoro pan ziobro chce karać i piętnować media społecznościowe?
UWAGA ! na von Nitrrassa i ARLluowicza !
robią PL maniane na całego !

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty