Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Tym razem lokalny dziennik "Wiesbadener Kurier", nawiązując do dzisiejszego zjawiska niemieckiego rasizmu i opisując losy pewnej romskiej rodziny napisał, że czternastoletnia Sintiza została zamknięta w czasie drugiej wojny w "polskim obozie zagłady".
Jak dowiedziało się Radio Szczecin, po interwencji Konsulatu Generalnego w Kolonii, niemiecki dziennik przeprosił za nieprawdziwe określenie o jakobym "polskim obozie zagłady". Redaktor Naczelny "Wiesbadener Kurier" wraz z przeprosinami zapewnił, że fałszywe sformułowanie zostanie poprawione w środowym wydaniu, ze specjalnym wyjaśnieniem.

Rzecznik prasowy polskiej ambasady Dariusza Pawłoś w rozmowie z Radiem Szczecin zapewnił, że polskie placówki konsularne w Niemczech nadal są czujne i będą sprawdzać niemieckie media pod kątem wadliwych kodów pamięci.

Przed kilkoma tygodniami, podczas międzynarodowych "Dni Pamięci o Ofiarach Holokaustu", niemiecka gazeta "Schweriner Volkszeitung" także użyła na swoich stronach internetowych fałszywego określenia "polski obóz zagłady". Także wtedy interweniowali polscy dyplomaci.
Relacja Waldemara Maszewskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty