Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. www.wikipedia.org / United States Mission Geneva
Fot. www.wikipedia.org / United States Mission Geneva
Na świecie ponownie rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Światowa Organizacja Zdrowia odnotowała pierwszy taki wzrost od siedmiu tygodni.
Szef Światowej Organizacji Zdrowia poinformował, że więcej nowych zachorowań odnotowano w czterech regionach - w Europie, w obu Amerykach, na Bliskim Wschodzie i w Azji Południowej. Tedros Adhanom Ghebreyesus zaapelował, aby mimo rosnącej liczby osób zaszczepionych ściśle przestrzegać zaleceń sanitarnych.

- Liczba zakażeń wzrosła prawdopodobnie z powodu poluzowania restrykcji, ciągłego przemieszczania się wirusa jak i z powodu ludzi, którzy lekceważą zalecenia. Szczepionki pomagają oczywiście ratować życie, ale jeśli poszczególne kraje opierają się tylko o szczepienia, to jest to błąd. Podstawą działania nadal są podstawowe zalecenia higieniczne - dodał szef Światowej Organizacji Zdrowia.

Nowe restrykcje w ostatnich godzinach wprowadziły między innymi Norwegia i Czechy, a Nowa Zelandia rozpoczęła lockdown w największym mieście Auckland po wykryciu tam nowych przypadków COVID-19. Najwięcej ofiar śmiertelnych SARS-CoV-2 jest w Stanach Zjednoczonych i w Brazylii.

Na całym świecie zarejestrowano dotychczas przeszło 114 milionów 280 tysięcy zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło ponad 2 miliony 534 tysiące osób. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty