Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Trybunał Konstytucyjny. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Trybunał Konstytucyjny. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Trybunał Konstytucyjny ogłosił, że pełnienie obowiązków przez Rzecznika Praw Obywatelskich po upływie kadencji jest niezgodne z Konstytucją. Orzeczenie zapadło jednogłośnie.
Prezes TK Julia Przyłębska powiedziała, że zakwestionowany przez Trybunał przepis traci moc obowiązującą po upływie trzech miesięcy od dnia ogłoszenia.

Chodzi o kwestię pełnienia obowiązków przez rzecznika po upływie pięcioletniej kadencji, do czasu objęcia stanowiska przez jego następcę.

Kadencja Adama Bodnara upłynęła 9 września ubiegłego roku. Mimo to pełni on nadal swoje obowiązki, ponieważ parlament nie powołał jeszcze jego następcy. Teraz Trybunał Konstytucyjny orzekł, że jest to niezgodne z Konstytucją.

Dodaj komentarz 11 komentarzy

BRAWO!!!
Prezes TK Julia Przyłębska, która jest tylko magistrem i komunista z PZPR przebrany za sędziego zabierają narodowi to, co zdobył po zwalczeniu komunizmu.
Paweł się cieszy bo teraz RPO zostanie poseł PiS i już nikt władzy nie będzie patrzeć na ręce.
Pudło, cieszę się bo nie toleruję targowicy.
PS Poza tym nie toleruję sytuacji sprzecznych z zapisami Konstytucji.
jak widzę, Pawle, masz dość... wysublimowany(?) smak i poczucie tolerancji, skoro tolerujesz wyrok wydany przez osobę, która uzurpuje stanowisko prezesa TK, będąc tam obsadzoną z naruszeniem przePiSów. I z aprobatą przyjmujesz jej nieukrywane sympatie polityczne, z którymi się ostentacyjnie afiszuje oraz uległość wobec PZPR+.
Nie razi cię też zasiadanie na stanowiskach ministerialnych faktycznych skazańców, co prawda ułaskawionych, ale - co cię również nie razi - ułaskawionych z naruszeniem podstawowej zasady konstytucyjnej, że tylko skazanego prawomocnym wyrokiem sądu, czyli bezsprzecznie winnego, można ułaskawić. A tu proszę - jeszcze nie winni, a już ułaskawieni!
No i nie razi cię również bezprawne łamanie konstytucyjnego demokratycznego trójpodziału władzy i podporządkowywanie władzy sądowniczej woli Przewodniej Siły Narodu, czyli Partii i wprowadzanie mafijnych, biznesowych i rodzinnych powiązań do organów władzy niegdyś publicznej, a dziś - partyjnej.
Jak zatem możesz twierdzić, że jesteś OBYWATELEM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ, demokratycznej Rzeczypospolitej, a nie partyjnym sympatykiem, członkiem lub innym aparatczykiem żyjącym z tego, co ci Partia da, z tego, co zabierze innym??? Upartyjnienie i zmonopolizowanie praktycznie wszystkich dziedzin życia publicznego pamiętamy z ostatnich lat dogorywającej poprzedniczki PiSu, czyli PZPRu. Wtedy nawet papier toaletowy podlegał partyjnemu centralnemu dystrybuowaniu. Wtedy i demokracja, i prawa człowieka "miały się dobrze", bo były dobrze kontrolowane przez towarzyszy partyjnych.
Dziś, dzięki m.in, takim, jak ty, tamte czasy wracają.....
Targowicy? Jak zatem nazwać sytuację w której prokuratur stanu wojennego przepytuje rzecznika praw obywatelskich? Demokracja wg PiS.
Wiedziałem "Nowak", że padną zaraz takie "argumenty" wyssane z palca i będące stałym przekazem targowicy i ich klakierów. Bodar nie był rzecznikiem praw obywatelskich, lecz rzecznikiem praw niemieckich i czerwono-tęczowych.
@Paweł - TO SĄ FAKTY.
Zauważasz, chłopie, że zaprzeczasz obiektywnym faktom???
A rozmawiamy o rzeczywistości i polityce, a nie o religiach i "prawdach objawionych". Albo chorych imaginacjach.
W życiu realnym liczą się FAKTY. Z faktami, tak jak z wyrokami sądowymi - się nie dyskutuje.
Paweł, a tak na serio, to czym sobie zasłużył RPO że nazywasz go targowicą, możesz podać kilka jego działań które skłoniły Cię do takiej refleksji. Tak na serio i bez tej żółci którą cały czas wylewasz, po prostu konkretne argumenty.
"Fakty" bo tak powiedział kto? Wyborcza, TVN, ktoś z nadzwyczajnej kasty, czy inny kodziarz? Zaklinanie rzeczywistości przez targowicę nie zmieni faktu, że sędziowie i prezes TK zostali wybrani zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty