Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Główny Inspektor Sanitarny dr Marek Posobkiewicz mówi, że zmniejszający się dobowy przyrost zakażeń koronawirusem może być prognozą końca trzeciej fali epidemii.
Gość TVP Info zwrócił jednak uwagę, że ponad 17 tysięcy nowych infekcji dziennie świadczy o tym, iż wirus jest w środowisku, dlatego ważne jest zachowanie dystansu społecznego, noszenie maseczek i dezynfekcja rąk. Doktor Marek Posobkiewicz mówił, że do lata sytuacja epidemiczna powinna się znacznie poprawić.

Wcześniej rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz potwierdził, że są oznaki spadkowego kierunku epidemii koronawirusa. Wyjaśnił, że tendencję spadkową epidemii potwierdzają dane. Poza Śląskiem i Dolnym Śląskiem, gdzie notowanych jest powyżej 60 zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców, w kraju liczba ta wynosi 49,2. Ponadto zaobserwowano spadek pozytywnych wyników testów na obecność koronawirusa - obecnie to 23 procent - oraz liczbę wyjazdów karetek do pacjentów - w ciągu doby wyniosła ona 9 300.

W ciągu ostatniej doby potwierdzono ponad 17 tysięcy zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 lub będąc zakażonym koronawirusem zmarło prawie 600 osób. Wyzdrowiało ponad 16,5 tysiąca osób.

Łącznie od marca ubiegłego roku testy laboratoryjne potwierdziły w Polsce 2 660 088 zakażeń. Z powodu Covid-19 lub z powodu innych chorób i będąc zakażonym patogenem zmarło 61 208 pacjentów. Za ozdrowieńców uznano 2 255 232 osoby.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty