Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
O północy, w nocy z soboty na niedzielę wejdzie w życie letnia korekta rozkładu jazdy na kolei. Przewoźnicy zapowiadają więcej połączeń do popularnych wakacyjnych kurortów. Zwiększy się też częstotliwość kursowania na niektórych trasach.
Jak mówi prezes PKP Intercity Marek Chraniuk, pociągiem należącym do tego przewoźnika będzie się można dostać do większości wakacyjnych miejscowości. Wśród nich wymienił Hel, Juratę, Władysławowo, Ustkę, czy Kołobrzeg. W sezonie letnim pociągi znów będą kursować na trasie do Zakopanego.

W sumie przewoźnik w czasie wakacji będzie uruchamiał ponad 420 pociągów w ciągu doby. Jak mówi prezes PKP Intercity Marek Chraniuk, na wybranych trasach skróci się czas podróży. Chodzi między innymi o trasę Kraków - Katowice, a także Lublin - Warszawa. Czas przejazdu na tej trasie skróci się z ponad dwóch godzin i 30 minut do dwóch godzin i dziewięciu minut. Zamiast ośmiu par połączeń pojawi się na torach 11. Więcej pociągów pojawi się także na trasie Kraków - Katowice. Dziś jest to dziesięć par, od czerwca będzie to 18 par.

W rozkładzie pojawi się między innymi zupełnie nowe, bezpośrednie połączenie z Warszawy do Hajnówki. Nowy rozkład, to także nowe przystanki i stacje. Jak mówi Tomasz Gontarz z zarządu PKP Intercity, zakończenie prac modernizacyjnych na niektórych odcinkach umożliwi zwiększenie dostępu do kolei. Jednym z uruchomionych przystanków jest Łódź - Retkinia, który umożliwi szybki dostęp do kolei około 70 tysiącom mieszkańców tego rejonu.

W czasie wakacji będzie można korzystać z wagonów Combo, które są przystosowane do potrzeb rodzin z dziećmi i osób niepełnosprawnych. Takie wagony pojawią się między innymi na trasach z Wrocławia nad morze i z Krakowa do Gdyni.
Jak mówi prezes PKP Intercity Marek Chraniuk, pociągiem należącym do tego przewoźnika będzie się można dostać do większości wakacyjnych miejscowości.
Jednym z uruchomionych przystanków jest Łódź - Retkinia, który umożliwi szybki dostęp do kolei około 70 tysiącom mieszkańców tego rejonu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty