Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Sejm RP. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Sejm RP. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego zwołano tajne posiedzenie Sejmu. Została przedstawiona informacja w sprawie działań cybernetycznych wymierzonych w Rzeczpospolitą Polską.
Rzecznik rządu Piotr Mueller poinformował, że informacje przedstawił premier Mateusz Morawiecki, wicepremier do spraw bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński oraz pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński. Mówił, że "przedstawiono informacje o podejmowanych działaniach w ostatnich tygodniach i miesiącach".

- Dzisiaj ta informacja została przedstawiona na posiedzeniu Sejmu. W najbliższym czasie odbędą się posiedzenia właściwych organów poszczególnych gremiów rządowych oraz sejmowych, również komisji do spraw służb specjalnych w ramach działalności sejmowej - relacjonował rzecznik.

Piotr Mueller dodał, że "w najbliższych tygodniach cała polska klasa polityczna, bez względu na barwy polityczne, będzie przedmiotem ataku dezinformacyjnego". Zapewnił też, że służby podejmują działania i zidentyfikowały niektórych autorów działań dezinformacyjnych. Podkreślił, że na obecnym etapie informacje w tej kwestii są objęte klauzulą niejawności.

- W najbliższym czasie spotkamy się z szeroko zakrojonymi działaniami dezinformacyjnymi, które mieszają informacje prawdziwe z informacjami, które są całkowicie nieprawdziwe. Już teraz do niektórych redakcji trafiają spreparowane informacje na temat poszczególnych polityków, które są nieprawdziwe, w całości zmanipulowane, wytworzone na nowo i nieprawdziwe - mówił rzecznik rządu.

W ubiegłym tygodniu szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk poinformował o ataku hakerskim na skrzynkę mailową i media społecznościowe jego i jego żony. W wydanym oświadczeniu poinformował, że służby specjalne prowadzą działania wyjaśniające w związku z doniesieniami o włamaniu na jego konto mailowe, konto jego żony, a także ich konta w mediach społecznościowych. Zapewnił też, że w skrzynce mailowej będącej przedmiotem ataku hakerskiego nie znajdowały się żadne informacje, które miały charakter niejawny, zastrzeżony, tajny, lub ściśle tajny.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty