Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: pixabay.com/pl/3036184/domena publiczna
źródło: pixabay.com/pl/3036184/domena publiczna
W Belgii liczba ofiar śmiertelnych powodzi wzrosła do 31. Zwiększyła się także do 163 liczba osób, z którymi nie ma kontaktu. Najnowsze dane podał sztab kryzysowy. Belgijskie władze obawiają się, że ofiar może być jeszcze więcej.
Według centrum kryzysowego - akcja ratunkowa jest już praktycznie zakończona. Nie ma szans na odnalezienie żywych osób w domach zniszczonych przez powódź. Obecnie przeszukują je policja i wojsko. Centrum kryzysowe zastrzega, że wśród 163 osób mogą być ci, którzy żyją, ale są nieosiągalni. Część zgubiła telefony lub nie może ich doładować, bo ponad 35 tysięcy osób wciąż jest bez prądu. Poza tym niektórzy byli hospitalizowani bez dowodów osobistych i nie mieli możliwości, by skontaktować się z bliskimi.

Trzydnowa powódź spowodowała ogromne spustoszenia w Belgii i jest najtragiczniejsza w skutkach w historii kraju. Najbardziej dotknięta jest wschodnia i południa część kraju, czyli francuskojęzyczna Walonia. Jej premier Elio Di Rupo poinformował, że powódź nawiedziła 240 z 262 gmin.
Relacja Beaty Płomeckiej [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty