Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Blisko połowa wciąż niezaszczepionych dorosłych Amerykanów stanowczo stwierdza, że nie chce się zaszczepić. Najnowszy sondaż na ten temat przeprowadziła agencja Associated Press News.
Według oficjalnych danych, w USA ponad 163 mln ludzi, czyli blisko 50 procent społeczeństwa jest w pełni zaszczepiona.

Agencja Associated Press News opublikowała właśnie ranking, który został przeprowadzony wśród niezaszczepionych dorosłych Amerykanów. 45 procent z nich twierdzi, że na pewno nie przyjmie preparatu przeciwko koronawirusowi. 3 procent podkreśla, że na pewno się zaszczepi, 16 procent informuje, że prawdopodobnie to zrobi. Ponad 1/3 badanych twierdzi, że prawdopodobnie się nie zaszczepi.

Większość badanych ponadto twierdzi, że szczepionki, które są obecnie na rynku odpowiednio nie chronią przed wariantem Delta. Zdaniem tutejszych mediów te dane pokazują wyzwania, jakie stoją przed Departamentem Zdrowia Publicznego, ponieważ gwałtownie rosnące infekcje, w niektórych stanach ponownie grożą przeciążeniem szpitali. Tak jest szczególnie na południu kraju. Tam proces szczepienia przeciwko COVID-19 przebiega zdecydowanie najgorzej.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty