Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Prezydent Andrzej Duda. Fot. prezydent.pl
Prezydent Andrzej Duda. Fot. prezydent.pl
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że jest bardzo wstrzemięźliwie nastawiony do wprowadzania jakichkolwiek obowiązków dotyczących szczepień przeciw COVID-19.
Prezydent pytany był w Polsat News o możliwość wprowadzenia obowiązkowych szczepień dla pracowników niektórych branż oraz wariant zastosowany między innymi we Francji, gdzie osoby niezaszczepione objęte są dodatkowymi ograniczeniami.

"Każdy z tych pomysłów będzie wzbudzał kontrowersje" - powiedział Andrzej Duda. Dodał, że sam się zaszczepił, bo taka była konieczność, związana z wykonywaną przez niego funkcją. "Natomiast jestem przeciwnikiem tego, żeby ludzi zmuszać do podejmowania takich decyzji, bo to jest kwestia wolnej woli człowieka" - mówił prezydent. Zaznaczył, że jest za tym, żeby mobilizować i namawiać do szczepień przeciw koronawirusowi.

Prezydent zaapelował też do osób niezaszczepionych, aby jeszcze raz rozważyli tę kwestię. Zauważył przy tym, że koronawirus jest niebezpieczny. "Były przypadki absolutnie tragiczne" - dodał.

"Apeluję jeszcze raz, by rozważyć poddanie się szczepieniu, bo z całą pewnością poddanie się szczepieniu zabezpiecza przed ciężkim przebiegiem choroby" - powiedział Andrzej Duda.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty