Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Sejm zajmie się na najbliższym posiedzeniu zmianami w programie Rodzina 500 Plus. Jak wyjaśnia minister rodziny Marlena Maląg, wnioski o świadczenie wychowawcze będzie można składać tylko przez internet. Samą obsługą programu zajmie się zaś ZUS, a nie gminy.
Minister Maląg zaznaczyła, iż elektroniczne składanie wniosków o wyprawkę szkolną z programu Dobry Start odbyło się sprawnie, bez problemów. Rodzice wykluczeni cyfrowo mogli otrzymać pomoc pracowników ZUS. Zakład podpisał też porozumienie z Pocztą Polską i tam również można było skorzystać z pomocy. Podobnie będzie w przypadku 500 Plus - zaznaczyła minister.

Dodała, że pieniądze zaoszczędzone na obsłudze programu będą przeznaczone na kolejne ułatwienia dla rodzin zawarte w Polskim Ładzie, jak chociażby Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Projekt ustawy o Kapitale Sejm rozpatrzy także na najbliższym posiedzeniu. Przewiduje on między innymi, że rodzice dzieci w wieku od ukończenia 12. do 36. miesiąca życia otrzymają 12 tysięcy złotych na drugie i każde kolejne dziecko. Sami zdecydują czy Kapitał chcą otrzymywać w wysokości 500 złotych przez okres 24 miesięcy, czy w wysokości 1000 złotych przez 12 miesięcy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty