Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Ogromny korek na autostradzie A6. Chodzi o odcinek od Węzła Kliniska do Węzła Kijewo.
Aktualizacja g. 19:00

Na miejscu jest jeszcze policja która kieruje ruchem, ale można przejechać ulicą Arkońską. Półtorej godziny temu zderzyły się tam czołowo dwa samochody na wysokości ulicy Wojciechowskiego. Powoli do normy wraca ruch tramwajów.

W Szczecinie i okolicach to trudne popołudnie dla kierowców. W samym mieście korek ustawia się na ulicy Gdańskiej od Basenu Górniczego w stronę centrum. To oczywiście skutek przebudowy tego odcinka.

O wiele gorzej sytuacja wygląda na S3 - tam niezmiennie od wczesnego popołudnia korek na odcinku od Węzła Rzęśnica do Węzła Kijewo. Niewiele lepiej jest na krajowej "dziesiątce" od Krąpieli do Stargardu - to z kolei skutek targów rolnych w Barzkowicach. Wjazd do Stargardu jest też utrudniony od strony krajowej "dwudziestki" - tamtędy drogi
ucieczki szukają ci, którzy nie chcą stać na S3 przed Kijewem.

Aktualizacja g. 18:00

Korek od strony Goleniowa, który zaczyna się jeszcze przed Węzłem Rzęśnica - spędza sen z powiek kierowcom. Dobra wiadomość jest taka że, przynajmniej od strony Kołbaskowa, na A6 korka już nie ma. Tym jednak którzy jadą od Goleniowa do Szczecina polecamy wjazd przez Kliniska, Pucice i Załom. A jeżeli zamierzacie po prostu jechać przez Kijewo dalej A6 - po prostu zalecamy sporą dawkę cierpliwości.

Co więcej - zakorkowana też krajowa "dziesiątka". Wjazd do Stargardu i Gogolewa też stoi - tamtędy kierowcy próbują uciekać od strony zatoru na S3.

Aktualizacja g. 16:00

Korek na S3 w kierunku Kijewa od Goleniowa sięga już za Węzeł Rzęśnica. To jakieś 10 kilometrów, które przekładają się na ponad godzinne opóźnienia w stronę Szczecina. Powodem takiego stanu rzeczy jest zwężenie drogi na samym węźle do jednego pasa. Ci, którzy jadą autostradą A6 na północ od strony Kołbaskowa też postoją, ale zdecydowanie krócej. Jeśli jedziecie S3 i chcecie zjechać do Szczecina jadąc od Goleniowa - zróbcie to przez Kliniska Pucice i Załom. Spotkacie się na drodze z innymi kierowcami którzy wpadli na ten pomysł, ale zaoszczędzicie sporo
czasu.

15:00

Korek przez węzłem zaczyna się już na wysokości Klinisk i nie zapowiada się, żeby szybko miał się rozładować. Jeśli jedziecie do Szczecina, to lepiej będzie zjechać właśnie w Kliniskach. To jednak nie wszystko - bo w korku na A6 utkną kierowcy jadący od strony Kołbaskowa. Ten zator jest przynajmniej pięciokrotnie krótszy niż ten z drugiej
strony Kijewa. Pamiętajcie, aby do nas dzwonić i informować o utrudnieniach na drogach - 510 777 222.

13:00

Sznur samochodów sięga siedmiu kilometrów. Jadącym od Goleniowa w kierunku Szczecina, Kołbaskowa czy też Gorzowa Wielkopolskiego zalecamy przejazd drogami wojewódzkimi nr 113 i 106 przez Stargard. Odradzamy trasę alternatywną przez Pucice, która także jest całkowicie zakorkowana.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty