Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Bao_5 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Bao_5 (CC0 domena publiczna)
W Polsce w ciągu minionej doby zarejestrowano 269 zakażeń koronawirusem, w tym 21 w Zachodniopomorskiem. W Programie Pierwszym Polskiego Radia poinformował o tym wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Zwrócił przy tym uwagę na trend wzrostowy liczby zakażeń. - W poniedziałek dane są zawsze mniejsze niż w ciągu tygodnia, ale jeśli porównamy to do poprzedniego poniedziałku, to jest wzrost o 47 procent - powiedział Kraska.

Leczenia szpitalnego na oddziałach covidowych wymagają najczęściej osoby, które nie są zaszczepione - mówi Kraska. Dodał, że zarówno z badań prowadzonych na całym świecie, jak i z krajowych statystyk wynika, iż szczepienie chroni przed ciężkim przebiegiem COVID-19.

- Liczba zakażeń wśród w pełni zaszczepionych, po 14 dniach od przyjęcia drugiej dawki, wynosi niecały procent - powiedział Kraska.

Dotychczas w naszym kraju koronawirusem zakaziło się 2 miliony 893 tysiące 649 osób. Zmarło 75 tysięcy 425 osób, u których wcześniej potwierdzono zakażenie. Wyzdrowiały 2 miliony 658 tysięcy 374 osoby.

W Polsce dotychczas wykonano 36 milionów 737 tysięcy 87 szczepień przeciwko COVID-19. Liczba osób w pełni zaszczepionych to 19 milionów 96 tysięcy 932.
Waldemar Kraska zwrócił przy tym uwagę na trend wzrostowy liczby zakażeń.
Leczenia szpitalnego na oddziałach covidowych wymagają najczęściej osoby, które nie są zaszczepione - mówi Kraska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty