Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Chiny. Fot. www.google.pl/maps
Chiny. Fot. www.google.pl/maps
Powiększa się kolejne ognisko koronawirusa w Chinach. W ciągu ostatniej doby w położonej we wschodnich Chinach prowincji stwierdzono 59 przypadków zakażeń.
W dwóch miastach zamieszkiwanych przez ponad 7 milionów osób wprowadzono m.in. zdalne nauczanie. Jedno z ognisk patogenu stwierdzono w szkole podstawowej.

Pierwsze przypadki Covid-19 w Fujian stwierdzono cztery dni temu w zamieszkiwanym przez ponad 3 mln osób mieście Putian. Zakażenia wykryto też w pobliskim czteromilionowym Xiamen, gdzie w ciągu ostatniej doby potwierdzono aż 32 przypadki. Według lokalnych władz, pacjentem zero była osoba, która w sierpniu tego roku powróciła z Singapuru. Testy wykonywane u podróżnego podczas trwającej trzy tygodnie kwarantanny były negatywne, jednakże pełnoobjawowy Covid-19 został stwierdzony ponad miesiąc od przyjazdu do Chin. Część chińskich ekspertów uważa, że mogło istnieć inne źródło zakażenia. Wszystkie osiedla, na których stwierdzono przypadki zakażeń zamknięto, a mieszkańców poddano kwarantannie. W Putian i Xiamen wdrożono zdalne nauczanie. Obecne ogniska Covid-19 związane są z bardziej zakaźnym wariantem patogenu Delta.
Relacja Tomasza Sajewicza (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty