Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Mariusz Błaszczak. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Mariusz Błaszczak. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział, że cykliczne ćwiczenia wojskowe mają na celu utrzymanie wyszkolenia żołnierzy na wysokim poziomie i zapewnienie Polsce bezpieczeństwa.
Obecnie na poligonie w Nowej Dębie trwają ćwiczenia Ryś-21, w których uczestniczy ponad 4 tysiące żołnierzy.

Szef resortu obrony podkreślił znaczenie współpracy między poszczególnymi jednostkami, gotowości żołnierzy do podjęcia natychmiastowych działań oraz mobilności jednostek.

"Stąd też przerzut, który jest ćwiczony, z zachodniej Polski do wschodniej Polski. Dzięki tym działaniom Polska jest bezpieczna, a mieszkańcy naszego kraju mogą czuć się bezpiecznie" - mówił minister Mariusz Błaszczak.

Ćwiczenie taktyczne Ryś-21 to zaplanowane z rocznym wyprzedzeniem przedsięwzięcie szkoleniowe 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Kilkunastodniowe manewry odbywają się na poligonie w Nowej Dębie.

Jest to również jedna z największych operacji przerzutu wojska z północno-zachodniej Polski na południowy-wschód kraju. Na poligon w Nowej Dębie przegrupowało się ponad 4 tysiące żołnierzy i ponad tysiąc jednostek sprzętu wojskowego.
Szef resortu obrony podkreślił znaczenie współpracy między poszczególnymi jednostkami.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty