Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / whitfieldink (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / whitfieldink (CC0 domena publiczna)
W Warszawie w miasteczku namiotowym rozstawionym w Alejach Ujazdowskich w ramach protestu środowisk medycznych, około godziny 10:20, doszło do samookaleczenia 94-letniego mężczyzny.
"Z obrażeniami twarzy w stanie ciężkim został on przewieziony do szpitala, gdzie niestety zmarł"- poinformował zastępca rzecznika stołecznej policji, komisarz Rafał Retmaniak. Policja znalazła przy nim broń i list pożegnalny. Miał w nim napisać, że jego zachowanie to protest przeciwko strajkowi medyków, który jego zdaniem jest polityczny.

W miejscu zdarzenia pracują policjanci, którzy ustalają, jak doszło do samookaleczenia.

Na terenie białego miasteczka w Warszawie przedstawiciele służb medycznych rozstawili swoje namioty. Lekarze, pielęgniarki i salowe protestują, domagając się podwyżek.

Ministerstwo Zdrowia w związku ze zdarzeniem apeluje na Twitterze o nierozpowszechnianie niesprawdzonych informacji oraz o "zachowanie wstrzemięźliwości w kreowaniu niepotwierdzonych informacji".
"Został on w stanie ciężkim przewieziony do szpitala, gdzie niestety zmarł" - powiedział zastępca rzecznika stołecznej policji, komisarz Rafał Retmaniak.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty