Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Dokładnie tydzień przed wyborami do Bundestagu troje kandydatów na kanclerza - Armin Laschet, Annalena Baerbock i Olaf Scholz - po raz trzeci spotkają się w debacie telewizyjnej.
Niemieccy komentatorzy wskazują, że w pierwszych dwóch debatach zabrakło najistotniejszych tematów.

Niedzielna debata jest ostatnim starciem partyjnych liderów w wyścigu o fotel kanclerski. Zdaniem niektórych mediów poprzednie były "nudnym festiwalem błędów i bylejakości". "W pierwszych debatach zabrakło niemal zupełnie wątków dotyczących kryzysu migracyjnego i klęski poniesionej w Afganistanie" - pisze gazeta "Schwäbische Zeitung". Dziennik "Handelsblatt" wskazuje, że polemika, jaką szef CDU Armin Laschet próbował stoczyć z ministrem finansów Olafem Scholzem, była na razie zbyt łagodna, aby móc mu zaszkodzić. "Chętnych do dyskusji o powiązaniach kandydata SPD z pewnymi operacjami skarbowymi było dotąd jak na lekarstwo" - czytamy.

Według najnowszego sondażu instytutu Kantar SPD może liczyć na 26 procent poparcia. Drugiego oddechu wciąż nie może złapać Armin Laschet, którego chadecja ponownie traci, oscylując wokół 20 procent.

Wybory parlamentarne w Niemczech odbędą się 26 września.
Relacja Wojciecha Osińskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty