Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Polskie Linie Lotnicze LOT reagują na decyzję Amerykanów i wprowadzają do rozkładu więcej bezpośrednich połączeń ze Stanami Zjednoczonymi. Na początku tygodnia USA ogłosiły, że na teren tego kraju będą mogli wjechać wszyscy zaszczepieni obywatele Unii Europejskiej i wielkiej Brytanii.
PLL LOT zmieniły właśnie rozkład lotów. Znalazło się w nim wiele zawieszonych na czas pandemii połączeń. Co prawda od roku regularne rejsy w ograniczonym zakresie się odbywały, ale do USA mogli wjechać tylko obywatele tego kraju oraz rezydenci. Teraz polski przewoźnik będzie latać na największe lotnisko Nowego Jorku JFK codziennie. Do Chicago z Warszawy sześć razy w tygodniu i raz w tygodniu z Krakowa. Na lotnisko w Newark, trzy razy w tygodniu z Warszawy i do Miami także trzy razy w tygodniu - od 10 grudnia. Jak informuje przewoźnik, tym samym oferowanie do najważniejszych ośrodków w USA jest niemal na takim samym poziomie jak w 2019 roku.

Informacja o możliwości podróżowania osób zaszczepionych z Europy do USA spotkała się z szybką reakcją pasażerów. W poniedziałek wyszukiwarka LOT-u odnotowała wzrost zapytań o 115 procent wobec średniej, a we wtorek o 177 procent wobec tej samej średniej.
Relacja Aleksandra Pszoniaka [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty