Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Ministerstwo edukacji i nauki wznawia nabór do programu "Poznaj Polskę". W związku z dużym zainteresowaniem szkół, na dofinansowanie wycieczek resort przeznacza dodatkowo 10 milionów złotych, a łącznie - 25 milionów złotych.
Wnioski przyjmowane są od poniedziałku, aż do wyczerpania dodatkowych środków. Decyduje data złożenia wniosku.

W ramach programu szkoły mogą otrzymać dofinansowanie do wycieczek jedno -, dwu- i trzydniowych do muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury i nauki. Jak mówi rzeczniczka ministerstwa edukacji i nauki Anna Ostrowska, program to sposób na wsparcie nauczycieli oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego. To sposób na poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki. Wsparcie może być przeznaczone na pokrycie kosztów przejazdu, biletów wstępu, przewodnika, zakwaterowania, wyżywienia, ubezpieczenia uczestników wyjazdu.

Szkoły, które zgłoszą się do programu, otrzymają dofinansowanie od 5 do 15 tysięcy złotych na wycieczkę.

Przedsięwzięcie jest organizowane w ramach Polskiego Ładu.
W ramach programu szkoły mogą otrzymać dofinansowanie do wycieczek jedno -, dwu- i trzydniowych do muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury i nauki - mówi rzeczniczka ministerstwa edukacji i nauki Anna Ostrowska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty