Paweł Szefernaker pokieruje Komisją ds. Rządowego Funduszu Polski Ład. W piątek w kancelarii premiera odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji.
Paweł Szefernaker jest wiceministrem spraw wewnętrznych, a także pełnomocnikiem rządu ds. współpracy z samorządem terytorialnym. Jak powiedział, Komisja będzie rozpatrywała wnioski zgłoszone przez samorządy w ramach Funduszu Inwestycji Strategicznych. Wiceminister podkreślił, że Komisja rozpatrując wnioski o dofinansowanie, będzie brała pod uwagę m.in. kryterium racjonalności, realności realizacji danej inwestycji, a przede wszystkim, jej znaczenie dla lokalnej społeczności. Jak powiedział Paweł Szefernaker, w najbliższych tygodniach zostanie ogłoszony kolejny nabór wniosków w ramach Funduszu Inwestycji Strategicznych.
Wyniki prac komisji i decyzje, które inwestycje zostaną dofinansowane z Funduszu Inwestycji Strategicznych, powinny być znane za kilka tygodni.
Wyniki prac komisji i decyzje, które inwestycje zostaną dofinansowane z Funduszu Inwestycji Strategicznych, powinny być znane za kilka tygodni.

Radio Szczecin