Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Dwoje mieszkańców Chorzowa usłyszało zarzuty wyłudzenia środków z Tarczy Antykryzysowej. Chorzowscy policjanci zakończyli właśnie postępowanie w tej sprawie.
Dwoje mieszkańców Chorzowa usłyszało zarzuty wyłudzenia środków z tarczy antykryzysowej. Chorzowscy policjanci zakończyli właśnie postępowanie w tej sprawie.

Pod koniec ubiegłego roku chorzowski Zakład Ubezpieczeń Społecznych powiadomił miejscową policję o tym, że jedna z katowickich firm najprawdopodobniej sfałszowała dokumentację pracowniczą. W ten sposób chcieli uzyskać wsparcie z tarczy. Śledczy od razu zaczęli ustalać fakty. Jak się okazało, nieuczciwi przedsiębiorcy mieli wprowadzić ZUS w błąd co do liczby zatrudnionych osób. Na podstawie uzyskanego zaświadczenia, Polski Fundusz Rozwoju przyznał im 90 tysięcy złotych pomocy.

49-letnia kobieta i 26-letni mężczyzna usłyszeli już zarzuty. Teraz o ich losie zdecyduje sąd, ale mogą spędzić za kratkami nawet 8 lat.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty