Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Czechy. Fot. EC - Audiovisual Service / Mauro Bottaro
Czechy. Fot. EC - Audiovisual Service / Mauro Bottaro
Andrej Babisz zapowiedział, że nie będzie stosował obstrukcji przy przekazywaniu władzy w Czechach. Obecny premier zapewnił, że po przegranych wyborach jest gotów na przejście do opozycji.
W wywiadzie dla radia Frekvence 1 Andrej Babisz zadeklarował, że nie przyjmie propozycji utworzenia rządu, jeśli zgodnie z zapowiedzią otrzyma ją od prezydenta Milosza Zemana. Obecny premier dodał, że jest gotów na przekazanie władzy tworzącej się koalicji i przejście do opozycji wraz ze swoją partią ANO.

Andrej Babisz już wcześniej wskazywał, że prawdopodobnie nie będzie próbował tworzyć rządu w sytuacji, w której pięć opozycyjnych partii dysponuje większością 108 głosów w nowej Izbie Poselskiej i żadna z nich nie zamierza negocjować z ANO.

Ugrupowania, które mają stworzyć większościowy rząd w Czechach, od czwartku prowadzą rozmowy programowe zmierzające do podpisania umowy koalicyjnej. Porozumienie obejmie koalicję SPOLU oraz sojusz Partii Piratów i Burmistrzów. Według deklaracji ma być gotowe do 8 listopada, czyli do dnia, w którym odbędzie się inauguracyjne posiedzenie nowej Izby Poselskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty