Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda zapowiedział program dla samorządów, którego celem jest na zwiększenie bezpieczeństwa bezpieczeństwa ruchu drogowego, w szczególności pieszych na przejściach. W jego ramach samorządy będą miały do dyspozycji łącznie 100 milionów złotych.
Waldemar Buda podkreślał, że z programu będzie mogła skorzystać duża część samorządów. Wiceszef resortu funduszy i polityki regionalnej podkreślał wagę poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.

Waldemar Buda powiedział, że pieniądze trafią do samorządów, ponieważ to one najczęściej odpowiadają za drogi lokalne i bezpieczeństwo na nich i najlepiej wiedzą, w których miejscach jest największy ruch i pojawia się zagrożenie dla pieszych.

- Analizy lokalne pokazują, że są miejsca, są punkty, w których systematycznie i bardzo często tego typu zdarzenia się pojawiają. Chcemy jej absolutnie wyeliminować - podkreślał wiceminister.

Waldemar Buda dodał, że w ciągu najbliższych kilku tygodni Europejskie Centrum Transportowe uruchomi wspomniany program. Zachęcił samorządy, aby już rozpoczęły diagnozę i przygotowanie listy miejsc, w których potrzebne są inwestycje, a wkrótce aplikowały o pieniądze.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty