Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / 1966666 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / 1966666 (CC0 domena publiczna)
Minister do spraw sytuacji nadzwyczajnych Białorusi przypomniał miejscowym strażakom, że w razie potrzeby mogą używać broni palnej.
General Wadzim Siniauski w wydanym oświadczeniu napisał, że obecnie Białoruś "znajduje się pod nieustanną, zewnętrzną presją ze strony różnych destrukcyjnych sił".

Minister Wadzim Siniauski stwierdził, że białoruskie służby ratownicze odgrywają dużą rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa narodowego. Dodał, że ich obowiązkiem jest zapewnienie ludności bezpiecznych warunków życia oraz zachowanie niepowtarzalnego charakteru ojczyzny.

- W przypadku wprowadzenia stanu wyjątkowego, Ministerstwu do spraw Sytuacji Nadzwyczajnych powierza się zadanie ochrony ważnych obiektów i tłumienia zamieszek, jeśli zajdzie potrzeba, z bronią w ręku - napisał białoruski minister do spraw nadzwyczajnych.

Komentatorzy zastanawiają się, z jakiego powodu minister do spraw nadzwyczajnych wydał takie oświadczenie. Zwracają uwagę, że generał Wadzim Sinaiauski najpierw służył w wojsku, a potem - w milicji. Stanowisko szefa resortu objął w marcu tego roku i już kilkakrotnie dał się poznać jako człowiek wyjątkowo wierny obecnemu systemowi na Białorusi.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty