Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin/Archiwum]
Do ośmiu lat więzienia grozi kierowcom, którzy przewozili osoby nielegalnie przebywające w Polsce. To obywatele Niemiec, Gruzji i Polski. Wszyscy trafili do aresztu.
- Dwóch obcokrajowców funkcjonariusze zatrzymali w miejscowości Żerczyce koło Siemiatycz - mówił rzecznik podlaskich policjantów podinspektor Tomasz Krupa. - Obywatel Niemiec został zatrzymany po 7 rano przez patrol ruchu drogowego w chwili, gdy przekroczył dozwoloną prędkość o 20 km na godzinę. W swojej Skodzie przewoził 4 obywateli Syrii. Kolejny obywatel Gruzji wpadł w tej samej miejscowości po godzinie 13. On został zatrzymany przez policjantów z Opola, a w swoim Renault przewoził 3 obywateli Turcji i 5 obywateli Iraku. Trzeci z zatrzymanych mężczyzn to obywatel Polski. Został zatrzymany przez policjantów w Hajnówce po godzinie 20. Przewoził 6 obywateli Turcji.

Ostatniej doby strażnicy graniczni odnotowali ponad 420 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano sześciu nielegalnych imigrantów. Wśród nich jest 5 obywateli Iraku i jeden Syryjczyk.
- Dwóch obcokrajowców funkcjonariusze zatrzymali w miejscowości Żerczyce koło Siemiatycz - mówił rzecznik podlaskich policjantów podinspektor Tomasz Krupa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty