Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Jerzy Popiełuszko. Fot. pl.wikipedia.org/Ejdzej
Jerzy Popiełuszko. Fot. pl.wikipedia.org/Ejdzej
W Suchowoli w województwie podlaskim, przedstawiciele "Solidarności", władze samorządowe i mieszkańcy oddali hołd błogosławionemu księdzu Jerzemu Popiełuszce. Minęło 37 lat od męczeńskiej śmierci kapelana Solidarności.
- Oddał za nas swoje życie i trudno byłoby żyć spokojnie, by nie pamiętać o takiej postaci - mówi przewodniczącej podlaskiej Solidarności Józef Mozolewski.

- ks,. Jerzy był postacią szczególną i bez historii i pamięci o tym, jak wyglądała walka o wolność w Polsce, nie będziemy mogli zachować tej wolności - powiedział Dariusz Piątkowski, wiceminister edukacji.

Siostra ks. Jerzego wspomina ostatnie słowa brata w jej domu. - Jak mi się coś stanie, to za nic, tylko za wiarę - wspomina Teresa Boguszewska.

Ksiądz Jerzy Popiełuszko był duszpasterzem ludzi pracy, kapelanem "Solidarności", obrońcą praw człowieka w czasach PRL. Został bestialsko zamordowany przez oficerów służb specjalnych MSW 19 października 1984 roku. Miał 37 lat.

Jako męczennik za wiarę, został ogłoszony błogosławionym w 2010 roku. Trwa jego proces kanonizacyjny.
W Suchowoli w województwie podlaskim, przedstawiciele "Solidarności", władze samorządowe i mieszkańcy oddali hołd błogosławionemu księdzu Jerzemu Popiełuszce.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty