Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
W Dniu Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym dostęp do cmentarzy będzie swobodny - zadeklarował w Programie 1. Polskiego Radia Waldemar Kraska.
Wiceszef resortu zdrowia poinformował, że ponawiane będą apele społeczne dotyczące utrzymywania zasad sanitarnych: "Na dzień dzisiejszy nie przewidujemy żadnych ograniczeń, będziemy oczywiście apelowali, żeby przestrzegać tych zasad, o których chyba już zapomnieliśmy czyli dezynfekcja, dystans, maseczka. To, co widzę w polskich sklepach chwilami mnie przeraża, tak jak byśmy ignorowali to, że koronawirus wśród nas dalej jest. To, że mamy tyle osób w szpitalach powinno już do nas przemawiać, bo to może dotyczyć każdego z nas, w tym młodych" - podkreślił sekretarz stanu w MZ.

Wiceminister Kraska był pytany także o dostęp do przypominającej dawki szczepionki na koronawirusa dla osób w pełni zaszczepionych. Podkreślił, że od 2 listopada możliwość zaszczepienia będą miały wszystkie osoby pełnoletnie, które zaszczepiły się pół roku przed dawką przypominającą. "O używanych rodzajach preparatów zdecyduje Rada Medyczna" - dodał W Kraska: "Na dziś ma to być preparat Pfizera, ale są doniesienia z zagranicy, że przypominająca dawkę można też stosować innymi. Czekamy na decyzję Rady Medycznej, czy innymi też będziemy mogli szczepić" - zapowiedział.

Wiceminister zdrowia poinformował także, o gwałtownie rosnącej liczbie zajętych łóżek szpitalnych oraz respiratorów. To efekt wzrostu zachorowań na koronawirusa w wariancie Delta.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty