Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

https://www.prezydent.pl/Jakub Szymczuk/KPRP
https://www.prezydent.pl/Jakub Szymczuk/KPRP
W Paryżu rozpoczęło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.
Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta RP, wizyta w Paryżu była planowana od kilku tygodni. Polskie Radio dowiedziało się nieoficjalnie, że pierwotnie rozmowa Duda - Macron
miała odbyć się telefonicznie. Jednak zakres tematów jest na tyle duży, że zdecydowano o bezpośrednim spotkaniu prezydentów.

Emmanuel Macron przywitał prezydenta Andrzeja Dudę na dziedzińcu Pałacu Elizejskiego. Spotkanie prezydentów, które przyjmie formę roboczego obiadu, ma potrwać nieco ponad godzinę.

Pałac Elizejski przekazał, że Emmanuel Macron i Andrzej Duda będą przede wszystkim rozmawiali o możliwościach zakończenia sporu na linii Warszawa-Bruksela w sprawie praworządności.

Kancelaria polskiego prezydenta poinformowała z kolei, że rozmowy mają dotyczyć współpracy gospodarczej w zakresie energetyki. Politycy mają również omówić kwestie związane z Unią Europejską, między innymi sprawy migracji, klimatu i obronności.

W marcu Emmanuel Macron spotkał się w Pałacu Elizejskim z premierem Mateuszem Morawieckim. Politycy zgodzili się wówczas co do potrzeby odbudowania suwerenności Europy w zakresie przemysłu i obrony.
Relacja Stefana Foltzera (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty